Klienci biznesowi

Oferujemy wszechstronne wsparcie oraz doradztwo prawne i regulacyjne dla spółek i przedsiębiorców we wszystkich aspektach prowadzenia działalności gospodarczej.

Doradzamy na wszystkich etapach działalności biznesowej, od projektowania i zakładania spółki czy projektu biznesowego, poprzez obsługę prawną i regulacyjną w zakresie bieżącej działalności, aż po ekspansję, łączenia i przekształcenia.

Pomagamy także w momentach kryzysowych, w tym w zakresie restrukturyzacji czy konfliktów właścicielskich oraz w sporach ze współpracownikami i kontrahentami.

Skontaktuj się z nami

Obszary prawa

Obsługa spółek

Zajmujemy się kompleksową obsługą prawną spółek kapitałowych, w tym obsługujemy organy władz spółek, świadczymy doradztwo regulacyjne, zarządzamy umowami, reprezentujemy, przygotowujemy procedury i procesy wewnętrzne.

Umowy

Świadczymy usługi i wsparcie prawne w zakresie zarządzania umowami handlowymi. Reprezentujemy, negocjujemy, przygotowujemy i zabezpieczamy umowy i transakcje handlowe.

Sklepy internetowe i e-commerce

Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorców i spółek z branży e-commerce, sklepów internetowych, platform online i aplikacji mobilnych.

Przygotowujemy dokumenty i procedury sprzedaży internetowej, w tym regulaminy sklepu internetowego, świadczenia usług online, aplikacji mobilnych, ofert promocyjnych, konkursów, akcji marketingowych i promocyjnych oraz polityki prywatności.

Ochrona danych osobowych

Doradzamy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych, projektujemy, wprowadzamy, audytujemy i aktualizujemy procedury, procesy wewnętrzne, polityki prywatności i inne dokumenty w zakresie ochrony danych osobowych oraz wspieramy w zakresie incydentów i reprezentujemy przed regulatorem w postępowaniach i kontrolach.

Prawo nowych technologii

Wspieramy w zakresie prawa nowych technologii, w tym w zakresie prawa komunikacji elektronicznej, telekomunikacji, sprzedaży czy świadczenia usług drogą elektroniczną, cyfryzacji, aplikacji mobilnych czy wykorzystywania lub wdrażania nowoczesnych technologii.

Prawo pracy

Doradzamy w zakresie prawa pracy i HR, w tym w zakresie zatrudniania, procesów HR, premiowania, rozwiązywania stosunku pracy, pracy zdalnej, współpracy cywilnoprawnej i B2B, przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji, kontroli inspekcji pracy oraz konfliktów pracowniczych i procesów sądowych z pracownikami.

Własność intelektualna

Zajmujemy się prawem własności intelektualnej, w tym w zakresie prawa autorskiego kwestiami przenoszenia praw autorskich, wykorzystania wizerunku, licencji i ochrony praw, tworzenia i wykorzystywania programów komputerowych.

Znaki towarowe

Rejestrujemy znaki towarowe w Polsce i Unii Europejskiej, doradzamy w kwestii licencjonowania i wykorzystania znaków towarowych, monitorujemy naruszenia oraz reprezentujemy w postępowaniach dotyczących naruszeń.

Prawa konsumentów

Doradzamy w zakresie prawa konsumentów oraz wspieramy w procesach sprzedażowych (zapewnienie zgodności, analiza ryzyka, oferty promocyjne, programy lojalnościowe), posprzedażowych i reklamacyjnych.